Gider Boruları Neden Tıkanır?

Su tesisatındaki gider borularının tıkanması ile tuvalet, lavabo, mutfak ve banyo giderleri kullanılamaz hale gelir. Günlük hayatımızın bir parçası olarak kullandığımız bu alanlarda tıkanıklığın oluşması, hem zamandan hem de maddi olarak kayba neden olur.

Gider tıkanıklığı nasıl ve neden olur? Tıkanmalar, giderlerdeki su üzerinde oluşan tortular, kireçlenme ve gidere atılan sert ve suda eriyemeyen cisimler yüzünden meydana gelir. Bu nedenler gider borusu tıkanıklığına, kanalizasyon, rögar ve kanal tıkanıklığı ile mutfak lavabo tıkanmalarına yol açar. Tıkanıklığın oluşması beraberinde pis kötü kokuyu da getirir. Tıkanma meydana gelen alana girilemez ve bu alan kullanılamaz hale gelir.

Tıkanıklık Nasıl Açılır? Gider Boruları Neden Tıkanır?

Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Tıkanmış boru veya pimaş açmadan önce öncelikle işlem yapılacak pimaş tespit edilir. Tıkanmanın nerede olduğu (banyo, tuvalet, klozet, mutfak vs.) belirlenir. Daha sonra şu adımlar izlenir;

  • Tıkalı pimaş içerisine giderin başından kameralı cihaz yerleştirilir.
  • Tıkalı pimaş içi yerleştirilen kamera ile görüntülenir. Borunun içindeki tıkanma sebebi tespit edilir. Fakat tıkanıklık nedeni bulunamazsa bulunana kadar işlem devam eder.
  • Tıkalı alan tespit edildikten sonra borunun içine makineden sarmal uçlu cihaz uzatılır. Bu cihaz tıkalı alana kadar uzatılır.Komşu daire ve katlardan gelen sızdırma, damlatma,
  • Ucundaki sarmal uç sayesinde tıkanmaya neden olan cisim çıkartılır ya da parçalanarak gider açılır.

Tıkanıklık açma işlemi yapıldıktan sonra gider borusunun içi tamamen temizlenerek, tıkanmanın çözüldüğünden emin olunur. Firmamız cihazla tıkanıklık açma işlemiyle tüm İstanbul semt ve ilçelerine kısa sürede uzman ekibiyle hizmet vermektedir.

Cihazla Kırmadan Tıkanıklık Açma

Tıkanma sorunlarına karşı, teknolojik cihazlar kullanmak büyük avantaj sağlar. Ev ve iş yerlerinde meydana gelen gider tıkanıklıkları, uzun tadilat süreci geçirmeksizin kısa sürede çözüme kavuşuyor. Uygulanan bu yöntemle kırmadan etrafa zarar vermeden, kameralı görüntüleme cihazlarıyla ve profesyonel ekiple hızlıca müdahale edilerek sorun ortadan kaldırılır. Bu sayede hem zamandan tasarruf edersiniz hem de maddi olarak fazla para harcamamış olursunuz.

İstanbul Arge Tesisat

Önceki Yazı
Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Sonraki Yazı
Banyo Gider Tıkanıklığı Açma