Petek Temizleme

Petek Temizliği ve Bakımı

Kullanılan peteklerin ne zaman bakım yapılması gerektiğinin bilinmesi gerekir. Peteklerin ısınmaması, kullanılan peteklerin tesisat temizliği ve petek temizliğinin yapılmaması sonucu ortaya çıkar. Peteklerin performansı ve yanma ısı etkisi eskiye göre düşmesi ve bu şikayetlerin artması normal görülmez. Tesisat ve radyatör içerisindeki tıkanmalar bunun en büyük nedenlerindendir. Peteklerin periyodik bakım ve temizlikleri ihmal edilmemeli ve hem petek sağlığı hem de faturaların yüksek gelmemesi açısından oldukça önemlidir.

Peteklerin temizlenmemesi durumunda, peteklerin içi kir, pas ve tozlarla dolmaktadır. Bu da yeterince ısı oluşmamasını ve ısıyı yayamamasına neden olur. Zamanla biriken bu kirler nedeniyle bulunulan ortam bir türlü ısınmaz.

Petekler Ne Zaman Temizlenir?

Petek kullanımında, uzun süre ısı performansı ve eskisi gibi ısınamama şikayetleri ilk belirgin özellikler olsa da, peteklerin ne zaman temizleme konusunda belirgin ve emin olmak istediğiniz diğer sorunlar da şunlardır;

Petek Temizliği ve Bakımı?

  • Peteklerinizin alt kısmının yanıp, üst kısmının yanmaması ya da ısınmaması,
  • Kombi filtrelerinin sürekli tıkanması,
  • Kombinin sık sık arıza yapması,
  • Kombi derecesinin yükseltilmesine ragmen peteklerin yeterince ısınmaması,
  • Peteklerin uzun süre temizlenmemesi,

Gibi nedenler peteklerinizin bakım ve temizlemeye ihtiyaç duyduğunu gösterir. Özellikle peteklerdeki sorun yüzüne, kombi ısı derecesini açıyor olmanız ama peteklerin hala yeterince ısıtmıyor olması yüksek doğalgaz faturalarının da gelmesine neden olmaktadır.

Petek Temizleme Cihazı ve Fiyatı

Petek temizliği cihazı, peteklerin içerisinde zamanla oluşan pas, kir ve tortuları temizler. Firmamız kısa sürede cihazla petekleri alıp götürmeden yerinde temizlemektedir. Tüm Istanbul semt ve ilçelerinde kısa sürede uzman ekibimizle petek temizleme, yıkama ve bakım hizmeti vermekteyiz. Verdiğimiz bu hizmet yaklaşık 30 dk sürmekte olup kısa sürede işlemi gerçekleştiriyoruz.

Petek Temizleme Öncesi ve Sonrası

Petek temizliği fiyatları petek sayıları, ve tiplerine göre değişebilmektedir. Kimyasal madde ve teknlojik cihazlarımızla petekleri temizleyerek en iyi ısı performansının oluşmasını sağlıyoruz.

İstanbul Arge Tesisat

Önceki Yazı
Banyo Gider Tıkanıklığı Açma
Sonraki Yazı
Petek Havası Nasıl Alınır?