Su Sızıntısı Tespiti

Su sızıntıları, ev ve işyerlerindeki tesisat borularındaki sorunlardan ortaya çıkabilir. Fakat bu kesin değildir. Bunu anlamak için tahmini deneme yanılma yöntemleri yapılmaz. Bu yöntem gereksiz yere etrafın zarar görmesine ve kırılmasana neden olabilir. Kullanılacak en güvenilir ve garanti yöntem cihaz ile kırmadan su sızıntısı tespiti olacaktır.

Su sızıntısı tespitinde cihaz kullanımı, sızıntının kısa sürede bulunması ve teknolojik cihazlar müdahale edilmesi sayesinde sorun hızlıca ortadan kalkar. Kaçak sorunlarında çözüme en hızlı ve güvenilir şekilde ulaşmanın yolu cihaz kullanımıdır.

Su kaçakları sorunlarına karşı, sızıntının nereden geldiğini, nerede oluştuğunu ve hangi büyüklükte olduğunu tespit etmek cihaz kullanmadan bir hayli zordur. Firmamız su kaçağının yerini noktasal olarak cihazla tespit ederek, uzman ekibiyle kısa sürede müdahale edip çözüme gider.

Cihazla Su Sızıntısı Bulma

Su tesisatı problemlerine müdahale ederken teknolojinin kullanıması artık bir ihtiyaçtır. Çünkü cihaz kullanımıyla müdahale edilirken, etraf gereksiz yere kırılmaz ve dökülmez. Sorun noktasal olarak kısa sürede tespit edilir. Maddi olarak ve zamansal açıdan büyük tasarruflar edilir. Ayrıca uzun süren tadilat dönemleri de bu sayede yaşanmaz.

  • Su sızıntısı tespit edilemediği durumlarda daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.
  • Su kaçaklarını bulurken cihazla kırmadan uygulanan yöntem, tadilat süreçlerinden uzaklaşıp, masraflardan kurtulmayı sağlayacaktır.
  • Sızıntılar bir süre sonra nem, rutubet, küf ve mantarların oluşmasına neden olarak sağlık sorunları oluşabilir.
  • Sızıntılar yüzünden binalarda çürüme ve hasar oluşabilir.

Su Sızıntısı Bulma

Su Sızıntısı Onarımı ve Tamiri

Su tesisatlarındaki sızıntılar temiz ve atık sulardan 2 şekilde kaynaklanır. Ortaya çıkan problem temiz su giderinde oluşmuşsa, kimyasal madde kullanarak, ya da boruya ulaşarak fiziki olarak tamiri ve onarımı yapılır. Fakat öncelikle su sızıntısı nedeni tespit edilmelidir. Buna göre kullanılacak cihaz belirlenir. Bir diğer sızıntı ise atık sudan kaynaklı sorundur. Pis ve atık su gider sızıntılarında kameralı cihazlar kullanılarak sorun tespit edilir ve müdahale edilir. Bu sayede kesin çözümler sağlanır.

İstanbul Arge Tesisat

Önceki Yazı
Su Kaçağı Tespiti
Sonraki Yazı
Kamerayla Su Kaçağı Bulma