Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş Tıkanıklığı

Pimaşlar, tuvalet, banyo, mutfak lavabosu, duşakabin ve küvetlerden akan atık suyun kanalizasyona iletilmesini sağlayan pvc borulardır. Pimaş borularının içindeki suyun dışarı taşınamamasıyla ortaya pimaş tıkanıklığı çıkar. Buna neden olan sorun çoğu zaman suyun içindeki bulunan ya da gidere atılan cisimlerden meydana gelir. Pimaş tıkanıklığının en büyük nedeni insan etkenlidir. Örneğin;

  • Tuvalet giderine, klozete atılan tuvalet kağıtları,
  • Mutfak giderine kaçan suda erimeyen sert cisimler ya da lavaboya dökülen atık yağlar,
  • Pimaşlardaki herhangi bir kırılma, çökme veya pimaşların yapımında yanlış şekilde döşenmesi ve buna bağlı borulardaki eğimlilik,
  • Tadilat sırasında kullanılan malzemelerin su giderine karışması,

Bu ve bunun gibi nedenlerin çoğu pimaş gider tıkanıklığına neden olur. Özellikle giderlere atılan sert cisimler tıkanılığa en çok neden olan etkilerdendir. Tıkanma ile birlikte pis atık su da geri teperek taşabilir. Bununla birlikte banyo, tuvalet ya da mutfağınız kullanılamaz hale gelebilmektedir.

Pimaş Tıkanıklığı Açma Nasıl Olur?

Pimaş tıkanmalarını açmak için öncelikle müdahale edilecek alan tespit edilmelidir. Kimyasal maddelerle çözemediğiniz tıkanıklıklar için uzman ekip tarafından robot cihazlarla müdahale edilmesi gerekir. Açılacak olan pimaş borusuna kameralı cihaz yerleştirilir ve pimaş borusunun içi görüntülenir. Tıkanmaya neden olan cisim ya da sorun tespit edilir. Borunun içerisine sarmal uçlu cihaz bağlanarak tıkanmaya neden olan cisim çıakrtılır. Daha sonra pimaş borusunun içi temizlenerek açıldığından emin olunur.

Robotla Kırmadan Pimaş Tıkanılığı Açma

Firmamız, robotla kırmadan tıkanıklık açma yöntemi ile, tıkalı gider açma, kanal açma, kanalizasyon gideri açma gibi birçok tıkanma sorununa karşı uzman ekibi ve teknolojik cihazlarıyla hizmet vermektedir. Tüm Istanbul semt ve ilçelerinde kısa sürede pimaş tıkanıklığı ve diğer tıkanma sorunlarına karşı hizmetinizdeyiz. Kırmadan zarar vermeden hızlı bir şekilde robotla pimaş açma işlemini uyguluyor ve etkili çözümler sunuyoruz.

Tıkanıklık Nasıl Açılır? Gider Boruları Neden Tıkanır?

İstanbul Arge Tesisat

Önceki Yazı
Banyo Gider Tıkanıklığı Açma
Sonraki Yazı
Tuvalet Tıkanıklığı Açma