Su Kaçakları/Su Sızıntıları

Ev ve iş yerleri su tesisatı hattında meydana gelen hasar ve arıza durumlarında su kaçakları(su sızıntıları) oluşur. Bu tür sorunlar tesisat borularındaki, kırılma, çökme, zamana bağlı eskime veya çürüme gibi nedenlerden kaynaklanır. Su kaçakları belirtileri, duvar ve tavanlarda kabarma, akıtma, nemlenme, rutubet, damlatma, sararma ve renk değişimleri şeklinde oluşur. Komşu daireye su damlatma şikayeti de ortaya çıkmaktadır.

Su kaçakları çözümü için öncelikle sızıntının nerede ve nasıl oluştuğunun tespit edilmesi gerekir. Tahmini olarak bulunma yapılmaz. Bu şekilde yapanan su kaçağı aramalarında gereksiz yere etrafın kırılmasına neden olunur. Etraf zarar görerek boş yere evinizin duvarları kırılabilir. Bu yöntem eski tesisat yöntemlerindendir. Bunun dışında daha avantajlı ve tercih edilen yöntem kamerayla su kaçağı bulma işlemidir.

Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti Kameralı cihazla su sızıntılarını bulma yöntemi hızlı olması, kesin tespiti ve etkili çözümü ile çok avantajlıdır. Su kaçakları, geç ve yanlış müdahaleler sonucu, daha da yayılabilir, maddi ve zamansal olarak kayba uğramanıza neden olabilir. Kullanılan termal kameralı cihazlar ile tavanlarda, duvarlarda, banyo, tuvalet ve mutfak alanlarındaki giderlerde meydana gelen sorun kısa sürede tespit edilmektedir. Kamera ile bulunan su kaçaklarına, profesyonel ekibimiz tarafından müdahale edilir. Kısa sürede tespiti yapılan sızıntılara, rahatlıkla mühdale edilerek, soruna neden olan alan onarılır.

Sızıntı ve kaçakların tamir ve onarımında yine usta tesisatçıların olması önemlidir. Su kaçaklarının bulunması kadar, sızıntılara karşı müdahale etme de bir o kadar önemlidir. Arge tesisat firması olarak, termal kamerayla su kaçağı bulma hizmetimizi tüm Istanbul semt ve ilçelerine kısa sürede ve kırmadan etrafa zarar vermeden geçekleştirmekteyiz.

Kamerayla su kaçağı bulmanın yanında akustik dinleme cihazıyla, nem ölçerlerle ve robot cihazlarla su kaçağı tespiti hizmeti vermekteyiz. Su kaçakları, su sızıntıları, gider borusu tıkanıklığı, kötü koku oluşumu ve petek temizleme sorunları ile ilgili de hizmet vermekteyiz.

İstanbul Arge Tesisat

Önceki Yazı
Su Sızıntısı Bulma
Sonraki Yazı
Kamerayla Su Kaçağı Bulma